Telefon737 520 104

Dromy Kurkumový sirup 1000 ml

  • Výrobce: Dromy
  • Dostupnost:Na skladě


Předpokládané datum odeslání: dnes 27.01.2023
Po odeslání Vám bude zboží ve většině případů doručeno následující pracovní den.


  • Cena: 460 Kč

  • bez DPH: 400 Kč


Dromy - Echinaceový sirup

Kurkumový sirup pro koně s obsahem extraktu rostliny Curcuma longa L. extraktem Biopiperinu - černého pepře a Skořicovníku cejlonského.


Kurkuma je schválené doplňkové krmivo s terapeutickou aktivitou, při podpůrné léčbě akutních a chronických onemocnění. Významné preventivní účinky byly zjištěny při podání u respiratorních, jaterních, pankreatických, intestinálních a žaludečních obtíží.

Kurkuminoidy jsou silné antioxidanty, řadí se mezi polyfenoly – látky s protizánětlivou aktivitou, bioflavonoidy, flavany a flavanoly, s vysokou antioxidační aktivitou. Kurkumin zvyšuje biodostupnost vitaminu E a zvyšuje koncentraci α-tokoferolu v plicní tkáni, kde se váže na albumin hydrofobními vazbami a může tedy být transportován do vhodných cílených buněk, kde vyvolává své terapeutické účinky. Studie in vitro proti atakům bakterie Helicobacter pylori, významně snížila jeho koncentraci s výsledkem potlačení infekce i zánětu slizničních buněk. Piperin je standardizovaný extrakt z plodů Piper nigrum, který je nezbytný pro plnou resorbci kurkuminoidů.

Podílí se na stimulaci histaminových receptorů přítomných v žaludku, podporuje produkci žaludečních šťáv a metabolismus. Zvyšuje absorpci selenu, vitaminu B a C, kurkuminu, koenzymu Q10, betakarotenu a dalších živin. Kombinace kurkuminoidů a piperinu působí synergicky, po požití zvyšuje dostupnost kurkuminoidů a jejich vstřebání. Skořicovník cejlonský - Cinnamomum zeylanicum s obsahem silic je podpůrnou bylinou v oblasti trávení, silice a další obsažené látky působí na uvolnění křečí hladkého svalstva, omezení plynatosti, podpoře chuti k jídlu. Celkově působí na zlepšení metabolických funkcí.


Doporučujeme užívat pro:

  • zvýšení obranyschopnosti organismu, posílení imunitního systému, při výskytu potravních alergií, průjmových stavů, po antibiotické terapii, špatné krmitelnosti, u po-kolikových stavů, dietoterapii, po operačních výkonech.


Dávkování pro koně o hmotnosti 550 - 600 kg:

  • k prevenci 30 ml denně.
  • ke zlepšení kondice: 50 ml denně.
  • Podávejte nejdéle po dobu 2 měsíců. Není vhodné pro březí a laktující.


Doplňkové krmivo pro koně složení: glukózo-fruktozový sirup Curcuma longa L.standardizovaný extrakt s obsahem 97 % curcuminoidů ekuivalent 1000 g mletého oddenku rostliny Curcuma longa L., Piperin standardizovaný extrakt Piper nigrum s obsahem 95 % piperinu. Skořice cejlonská - Cinnamomum zeylanicum.

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Podobné výrobky

Tagy: Dromy Kurkumový sirup 1000 ml, Doplňky pro koně, Lékárnička, Nachlazení, Imunita