Telefon737 520 104

IR IMUNITA A REGENERACE pro koně 450g (dříve IMMUNEREGEN)Předpokládané datum odeslání: dnes 09.02.2023
Po odeslání Vám bude zboží ve většině případů doručeno následující pracovní den.


 • Cena: 2 065 Kč

 • bez DPH: 1 796 Kč


IR - Imunita a regenerace pro koně (dříve Immuneregen)

Zdravější kopyta, lesklejší srst, snazší zabřezávání/připouštění či zvýšení výkonu. To jsou jen některé výsledky po podání biopreparátu IR určeného pro koně. Jedná se o čistě přírodní produkt české výroby s chráněnou recepturou. Je bez vedlejších účinků, netoxický a nenávykový. Přípravek je prodáván ve dvou baleních – 450 g a 600 g.

Vysoce účinné vitamíny pro zdravé i nemocné koně

IR cílí na správnou a vyváženou funkci imunitního systému a má široké spektrum použití. Je rovněž vhodným přípravkem na klouby.


Použití IR u nemocných koní

 • Imunostimulační účinek
 • Při kašlu, dušnosti, astmatu
 • Při kožních onemocněních
 • Při střevních potížích
 • Použití IR u zdravých koní


Zlepšuje metabolizmus a konverzi krmiva

 • Urychluje rekonvalescenci
 • Lesklejší srst, rychlejší línání
 • Zdravější kopyta
 • Zvýšení výkonu – není doping!
 • Snižuje projevy a následky stresu
 • Omezuje nadměrné pocení
 • Snižuje tvorbu kyseliny mléčné ve svalech
 • Snazší zabřezávání/připouštění
 • U hříbat: nižší výskyt respiračních a zažívacích onemocnění, nižší výskyt recidiv

Biopreparát IR je určen pro nemocné, oslabené či staré koně (v sekci reference se dočtete o problémech, se kterými IR pomůže), ale rovněž pro zdravé hřebce a klisny. Doporučujeme jej nasadit v zátěžových obdobích (březost, po porodu, laktace), kdy pomůže se srovnáním hormonálních disbalancí. Hříbata po pravidelném podávání IR mají vyšší odolnost organismu a silnější kosti.


Podávání a dávkování IR (Imunita a Regenerace) pro koně

IR je sypké konzistence, přimíchává se tedy do krmiva. V případě, že jsou koně krmeny výhradně senem (či na pastvě), podáme odpovídající množství např. posypané na nasekaných jablkách – dle zvyklostí přístupu majitele. Podle našich zkušeností bývá preparát dobře přijímán.

IR (imunita a regenerace) je nerozpustný ve vodě, nepodávejte ho tedy ve vodě určené k napájení. Doba podávání by měla být alespoň jeden měsíc, na to vystačí obvykle jedno balení. Z preventivních důvodů doporučujeme zařadit IR jako měsíční kůru 2krát do roka. Při chronických onemocněních lze IR brát i dlouhodobě.


Dávkování

 • Koně do 500 kg/15 g/den (15 g = cca navršená polévková lžíce) 
 • Koně nad 500 kg/20 g/den

Doporučujeme prvních 10 dní podávat dvojnásobek denní dávky. Při akutních stavech (silné záněty, dušnosti, závažné kožní potíže se svědivostí) lze nasadit až trojnásobek denní dávky. Poté postupně snižovat na běžnou udržovací dávku. 


Jak dlouho IR vydrží?

 • Balení 450g: Pro koně s hmotností do 500 kg na období cca 1 měsíce.
 • Balení 600g: Pro koně s hmotností od 500 kg na období cca 1 měsíce.

Složení přípravku

IR obsahuje specifický druh fermentovaných kvasnic, pšeničných klíčků (neobsahují lepek – na rozdíl od „dospělé“ pšenice) a speciální druh spiruliny (sladkovodní řasa), která mj. přispívá k navození správné acidobazicity organismu. Přimíchány jsou i bylinné složky.


Analytické složky

Hrubý protein 21,7 %, popeloviny 4,2 %, tuk 6,3 %, vápník 0,14 %, fosfor 0,74 %, měď 16,2 mg/kg, železo 118,2 mg/kg, zinek 85,2 mg/kg, mangan 80,7 mg/kg

Zdravější kopyta, lesklejší srst, snazší zabřezávání/připouštění či zvýšení výkonu. To jsou jen některé výsledky po podání biopreparátu IR určeného pro koně. Jedná se o čistě přírodní produkt české výroby s chráněnou recepturou. Je bez vedlejších účinků, netoxický a nenávykový. Přípravek je prodáván ve dvou baleních – 450 g a 600 g.


Vysoce účinné vitamíny pro zdravé i nemocné koně

IR cílí na správnou a vyváženou funkci imunitního systému a má široké spektrum použití. Je rovněž vhodným přípravkem na klouby.


REFERENCE:

DUŠNOST

Kůň– kašel, dušnost, špatná kondice

Přípravek IR jsem vyzkoušela na doporučení veterináře u svého 4 letého valacha Painthorse. Kůň kašlal, špatně se mu dýchalo a byl celkově ve špatné kondici. Po podání IR spolu s dalšími léky, se jeho stav rychle zlepšil, kašel úplně přestal a dýchání se vrátilo do normálu. Jeho celková kondice se viditelně zlepšila, dokonce jsem zpozorovala rychlejší hojení povrchových ran a rapidní zlepšení kvality srsti. S přípravkem IR jsem velmi spokojená a budu ho nadále používat.

S pozdravem Baťková H., Břeclav


Kůň – senior, dušnost, neschopen práce pod sedlem 2/3

Další, kdo začal dostávat přípravek IR, je valach pony Eda věk 17 let. Letos na jaře začal mít problémy s dýcháním, vyšetřen, plíce funkční jen na 60% a začala se mu projevovat i alergie. První video je točeno před začátkem podávání Immuneregenu. Na videu je poník v klidovém režimu, sami vidíte jak dýchá. Druhé video je také v klidovém režimu po 3 týdnech od začátku podávání. Velký rozdíl. Po měsíci a půl od zahájení podávání IR začal Eda opět pozvolna pracovat pod sedlem. Nyní v pořádku, v práci bez většího zadýchání.

IR mu velmi pomohl a za to jsme moc rádi. Můžeme za Edu, nás i ostatní koníky, kterým podáváme, IR jen a jen doporučit.

O.S. ROLINKA - koňský domov důchodců


KŮŇ – astma, chronická dušnost, rezistence na konvenční léčbu (MVDr.)

Kůň, valach 12 let - diagnostikovaná chronická dušnost, minulý rok aplikovány kortikoidy do svalu - injekčně. Tehdy se jeho stav trochu po aplikaci zlepšil. Tento rok mu již kortikoidy v jeho dýchacích problémech neulevily, ba naopak poprvé se kůň během tohoto léta začal i dusit - mlátil hlavou o prsa. Již po dvou dávkách přípravku IR se kůň přestal dusit a poslechový nález ve srovnání s minulým rokem je také lepší. Momentálně kůň dostává IR teprve 2 týdny, ale žádné známky dušení se po tuto dobu neobjevily. Postupně se vrací do práce a je nadále sledován.

MVDr. Katalin Cornett EBW


RAKOVINA - Nádorová onemocnění, rakovina a novotvary

KŮŇ - Sarkoidy a melanomy u koně

Přípravek IR jsem zakoupila jako podporu imunity při léčbě sarkoidu a melanomů. V prvním měsíci užívání přestal sarkoid krvácet, dříve byl každý den rozedřený do krve. ( další měsíc mi přišla mast z USA, která byla aplikována po dobu dvou měsíců, sarkoid postupně odpadl). Klisna měla 3 melanomy na které mast aplikována nebyla, dva zmizely úplně a třetí se zmenšil na velikost malého stroupku. IRpodávám 6 měsíců a jako bonus při léčbě sarkoidu si klisna přestala drbat ocas. Poslední melanom postupně mizí a sarkoid zatím bez recidívy. Doporučujeme! Na fotografiích je vývoj léčby sarkoidu a poslední melanom proti kterému úspěšně bojujeme.

S pozdravem Eliška Vacková, Kunratice u Cvikova


KOPYTA

KŮŇ – špatná kvalita kopyt – drobivá rohovina, kvalita srsti, dorostení žíní (MVDr.)

Jako veterinární lékařka (se zaměřením na koně) mám s přípravkem IR četné pozitivní zkušenosti u svých pacientů, kdy jsem díky jeho účinkům pomohla k lepšímu průběhu léčby, nebo úplnému vyřešení zdravotních potíží. Proto jsem ho použila i u vlastního koně, který trpí špatnou a drobivou rohovinou. Svého koně jsem si dovezla před rokem a půl. Jedná se dnes o 12letého hannoverského koně, mohutné stavby. V době nákupu byl bohužel ve zhoršeném výživném stavu. Na kořeni ocasu téměř neměl žíně a místo hřívy " tři chlupy". Navíc jeho kopyta byla v katastrofálním stavu s drobivou rohovinou a slabou stěnou. Rok jsem se snažila svého koně dopovat snad všemi přípravky obsahující Biotin, Zn a Síru, ale více méně bez výrazné odezvy.

Od kovářů jsem stále slýchala, jak je tento kůň i zadarmo drahý. Nicméně jsem se nevzdala a nasadila mu několik balení IR - zpočátku v dvojnásobné dávce. Po 2 měsících mu jako první narostly žíně na ocasu a zhoustla hříva tak, že se mohla zaplést při závodech do "bobků" v pravidelných rozestupech. Asi po 3 měsících bylo vidět i na kopytech lepší odrost rohoviny a překování koně jsme mohli provádět dokonce i po 7týdnech, namísto 6 :) Po asi dalších dvou měsících je na kopytech vidět lepší odrost rohoviny a zlepšení kvality.

I na svém koni jsem si potvrdila, jak mnohostranný účinek přípravek IR má. Určitě ho budu i nadále doporučovat svým pacientům :)

MVDr. Monika Najmanová, Brno


ALERGIE

KŮŇ – kvalita srsti, otoky šlach, alergie – letní vyrážky

Dobrý den, přípravek IR jsme koupili našemu koníkovi. Po týdnu podávání IR - Imunita a regenerace (dříve Immuneregen nebo Immunovet) se zlepšila kůže i srst koně. Odezněly příznaky letní vyrážky. Po delší době podávání jsme zjstili, že se i kůň i lépe pohybuje a že jeho bolavá šlacha již není tolik nateklá. Od té doby IR používáme stále.

D. Szaboová,  Plzeň


KŮŇ – masivní reakce na bodavý hmyz (MVDr.)

Pacient: Kůň, 6 let, valach. Objevily se pupínky a svědivost po celém těle následkem většího náletu hmyzu. Po opakovaných kortikoidových injekcích od jiného veterináře se nejevily známky zlepšení. Majitelka mne požádala o konzultaci a já jsem jí doporučila IR. Již po několika dnech pupínky úplně vymizely a i přes neustále velkou populaci hmyzu nereagujícího na různé repelenty se žádné kožní reakce ani svědivost již neobjevily. Majitelka hodlá v podávání IR pokračovat, momentálně používá již druhé balení.

MVDr. KatalinCornett EBW


KŮŇ – kvalita srsti, fotodermatitida, alerg. reakce na bodavý hmyz (MVDr.)

Jsem veterinář a spolu s manželkou se věnuji chovu arabského plnokrevníka. Přípravek IR nám byl doporučený MVDr Najmanovou pro naši klisnu, kterou jsme dovezli ze zahraničního chovu, kde trpěla záněty kůže, alergií na hmyz a v létě se jí na nepigmentované kůži na končetinách velmi často opakovala fotodermatitida. Zprvu jsem byl k účinkům IR dosti skeptický, jelikož jsme opravdu vyzkoušeli velmi mnoho různých preparátů bez trvalejších účinků. Tím spíš jsem byl překvapený, když po počátečním 14ti denním podáváním přípravku se boláky na končetinách začaly hojit. Při dobrání prvního balení, kdy byla dávka zdvojnásobená oproti doporučenému dávkování, byly již neznatelné. Od té doby přípravek IR začínáme podávat s nástupem jarních měsíců a podáváme do začátku zimy. Jsme s jeho účinkem nadmíru spokojeni. Klisna má nádhernou srst a sytou barvu. Fotodermatitida se letos vůbec neobjevila.

Na fotkách je naše klisna - na první fotografii je vyfocena před začátkem podávání IR, druhá fotografie je 8 měsíců od začátku podávání a třetí fotka je po roce.

Tímto můžu s klidným svědomím doporučit IR - Imunita a regenerace (dříve Immuneregen nebo Immunovet) každému, kdo má dermatologické problémy u svého zvířete i jako prevenci při zkvalitnění stavu kůže a srsti

Majitel klisny MVDr. Pavel Kaňka, SenožatyUKÁZKA POUŽITÍ IR V PRAXI

Průměrné hodnocení produktu

0 / 5

Celkové hodnocení

5
80% Complete (danger)
0

4
80% Complete (danger)
0

3
80% Complete (danger)
0

2
80% Complete (danger)
0

1
80% Complete (danger)
0
Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Podobné výrobky

Tagy: IR, IR Imunita a regenerace, Immuneregen, Doplňky stravy, Lékárnička, Koně, Imunita