Telefon737 520 104

Alavis pro psy a kočky 90 tbl

 • Výrobce: Alavis
 • Dostupnost: Na skladě

 • Cena: 629 Kč

 • bez DPH: 547 Kč


Alavis  pro psy a kočky

Kloubní veterinární přípravek pro psy a kočky.

ALAVIS ™ jsou kanadské veterinární přípravky pro psy, kočky a koně. Zaměřují se na řešení kloubních potíží, zánětům pohybového aparátu a také na snížení hmotnosti psů a koček. ALAVIS ™ přípravky jsou vyráběny z vysoce jakostních surovin, jejich výroba podléhá těm nejpřísnějším kritériím a probíhá v souladu s mezinárodními standardy kvality ISO 9002 a správné výrobní praxe (GMP).

ALAVIS™ 5 vyživuje kloubní chrupavky, podporuje promazávací vlastnosti kloubní tekutiny a pomáhá při pohybových problémech. ALAVIS™ 5 obsahuje kombinaci látky MSM a chondroprotektivních látek – glukosamin sulfátu, chondroitin sulfátu, kyseliny hyaluronové a kolagenu.

Doporučuje se preventivně podávat starším zvířatům a štěňatům velkých i obřích plemen, dále zvířatům s kloubními obtížemi, sportovním a pracovním psům všech věkových kategorií.

 • Glukosamin sulfát – stimuluje buňky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykanů a je základním substrátem pro jejich vznik. Proteoglykany jsou základní stavební složky chrupavky.
 • Chondroitin sulfát – váže velké množství vody, čímž hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykanů a redukuje kolagenolytickou aktivitu. Má mírný protizánětlivý účinek.
 • Látka MSM – je organicky vázaná síra, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti, ale také na regeneraci a relaxaci svalů.
 • Kyselina hyaluronová – je hlavní součást kloubní synoviální tekutiny. Čím vyšší je koncentrace kyseliny hyaluronové, tím lepší jsou promazávací vlastnosti kloubní tekutiny a dochází k lepší výživě kloubních chrupavek.
 • Kolagen II. typu – je hlavní bílkovinou kloubní chrupavky, která zabezpečuje její pevnost, pružnost a odolnost. Kolagen obsažený v přípravku ALAVIS 5 je hydrolyzovaný, což znamená, že je enzymaticky štěpen na menší částice, které se v zažívacím traktu lépe vstřebávají a jsou tudíž mnohem lépe využitelné pro stavbu a obnovu poškozené chrupavky.

Složení
1 tableta obsahuje:
glukosamin sulfát 500 mg, chondroitin sulfát 200 mg, methylsulfonyl­methan 200 mg, kolagen typu II. 60 mg, kyselina hyaluronová 18 mg Další složky: mikrokrystalická celulóza, stearan hořečnatý, uhličitan vápenatý, kyselina stearová, oxid křemičitý

Z důvodu zachování kvality přípravku nejsou přidávána žádná barviva ani konzervační látky.

Hmotnost psa/kočky Iniciační dávka(14dní denně) Udržovací dávka(pokračovací)
   1 – 5 kg    1/2 – 1 tablety     1/4 – 1/2 tablety
   5 – 10 kg    1 – 2 tablety     1/2 – 1 tableta
   10 – 15 kg     2 – 3 tablety     1 – 1,5 tablety
   15 – 25 kg     3 – 4 tablety     1,5 – 2 tablety
   25 – 45 kg     4 – 5 tablet     2 – 2,5 tablety
   45 a více kg     5 – 6 tablet     2,5 – 3 tablety

 

 • Tablety se podávají denně dle doporučeného dávkování přímo do tlamy nebo s kouskem potravy, eventuelně rozdrcené do krmiva. Přípravek zvířata obvykle přijímají bez problémů.
 • Přípravek podávejte optimálně tři měsíce, potom udělejte 1 – 3 měsíce pauzu a přípravek opět nasaďte.
 • Přípravek je možné podávat s krmivy obsahujícími chondroprotektivní látky. Pozitivní účinek se tak zvýší. Přípravek neobsahuje cukr.

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Podobné výrobky

Tagy: Alavis, Doplňky pro psy, Doplňky pro kočky, Doplňky stravy, Klouby, Pohybový aparát